لیزر مونالیزا پیشرفته ترین روش در بازیابی بافت های تناسلی

بر اساس بررسیها سن امید به زندگی در زنان به ۷۵ سال رسیده است . بنابراین یک خانم ،۳۰ سال بعد از یائسگی باید به فعالیت های شخصی و اجتماعی اش ادامه دهد . حضور فعال و پرشور زنان در جامعه میسر نمی شود مگر اینکه سلامت جسم و روحشان عالی باشد . یکی از مسائل مهم در زندگی مشترک ، رابطه گرم با همسر است لذا بازیابی بافت های وا ‍‍‍ژن و جوانسازی مد نظر سیستم پزشکی قرار گرفته است . لیزر مونالیزا که بیش از نیم قرن در جراحی و پوست استفاده می شود با پالس جدیدی روی بافت واژن ، تاثیر شگفت انگیز ایجاده کرده است . از این لیزر برای همه سنین و همه اقشار می توان استفاده کرد . یکی از دستگاههایی که در این زمینه بسیار موثر و پیشرفته است دستگاه لیزر مونالیزا است . برای اطلاع بیشتر از نحوه کار این دستگاه و مزایای آن به بررسی مطالب مفید زیر در ارتباط با این لیزر می پردازیم .

۱_ لیزر جهت بهبود چه تغییراتی استفاده می شود ؟

با افزایش سن ، سلولها پیر شده است و با ازدست دادن ذخیره غذایی گلیکوژن و غیر فعال شدن سلولها ی سازنده ، بافت نازک شده و آسیب پذیر می شود . از طرفی در بارداری ، عضله کف لگن و وژان شل می گردد شل شدن بافت های واژن موجب افزایش عفونتهای دستگاه تناسلی و عفونت های ادراری می شود . سوزش ادراری یا ریزش ادرار موقع عطسه و سرفه ، تحریک پذیری مخاط و خارش دستگاه تناسلی از جمله شکایت های خانمهاست .

۲_ مکانیسم اثر لیزر در دستگاه تناسلی را شرح دهید ؟

این لیزر از نوع فرکشنال است که با ایجاد تحریک گرمایی در بافت عمقی موجب فعال شدن سلولهای خفته فیبر و بلاست می شود .

فیبر و بلاسهای فعال ، بافت جدید وژان را می سازند . عملکرد آن در طی سالها با مطالعات علمی آزمایش شده است و سپس وارد بازار پزشکی گردیده است .

۳_ نحوه انجام این لیزر چگونه است ؟

انجام لیزر فقط به ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد . این روش درمانی بدون درد و خونریزی است و هیچگونه بی حسی لازم ندارد. بعد از انجام لیزر ، به هیچگونه آنتی بیوتیک یا کرمهای هورمونی یا نرم کننده احتیاج نیست . اثر درمانی همان موقع توسط بیمار حس می شود ولی برای ساخت بافت جدید نهایی تا یکماه فرصت لازم است .

۴_ چند جلسه درمان با لیزر به بیمار پیشنهاد می شود ؟

ایجاد بهبودی در بیمار بستگی به شدت بیماری اولیه و نوع بافت بیمار دارد به همین دلیل در بعضی بیماران احتیاج به استفاده سه بار به فاصله یکماه است ، مراجعه بعدی به عهده تشخیص بهبودی خود بیمار گذاشته می شود .

۵_ مزایای استفاده از لیزر در برابر جراحی ترمیمی دستگاه تناسلی چیست ؟

انجام لیزر بدون بیهوشی است و عوراض بیهوشی را ندارد . همچنین هیچ احتیاجی به بستری شدن در کلینیک یا بیمارستان و تشکیل پرونده نمی باشد. داروهای آنتی بیوتیک یا داروهای مخدر قوی که بعد از عمل جراحی استفاده می شوند ، در لیزر لازم نیست . معمولا در جراحی تا یکماه بعلت ترمیم واژن ، فرد باید محدودیت های فعالیتی و مقاربتی داشته باشد اما پس از لیزر نیاز به هیچ محدودیتی نیست . بیماربا پای خود به مطب مراجعه کرده و پس از انجام لیزر با پای خود مطب را ترک می کند و نیازی به استفاده از مرخصی در شغل خود ندارد . با توجه به اوصاف فوق بیمار هزینه کمتری را متقبل می شود .

۶_ آیا خانمهایی که بیماری های مزمن و زمینه ای دارند می توانند از لیزر استفاده کنند ؟

لیزر ، روش درمانی بسیار مناسبی برای تمام خانمها با هر نوع بیماری زمینه ای است .زیرا این روش بدون درد ، بدو ن خونریزی ، بدون تاثیر روی فشارخون یا بافت های دیگر بدن انجام می شود . بنابراین همه زنان با بیماریهای قلبی ، کلیه ،دیابت ، روماتیسم ، خونی، پوستی ، ریوی و … یا کسانی که در حال درمان سرطان با داروهای شیمی درمانی هستند یا بیمارانی که نمی توانند هورمون درمانی شوند مثل بیماری لوپوس استفاده می شود .

۷_مزیت دستگاه لیزر مونالیزا نسبت به سایر دستگاهها در چیست ؟

لیزر مونالیزا با استفاده از لیزر CO2با پالس DEKA عمل می کند و دارای تایید FDA آمریکا است که از سال ۲۰۱۱ برای استفاده پزشکی در بیش از ۱۵۰ مرکز در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است . در کشورهای اروپایی تحت پوشش بیمه است و با تشخیص پزشک بیمار با تقبل هزینه بسیار کمی انجام می دهد .

به امید اینکه استفاده از این لیزر در کشور ما نیز تحت پوشش بیمه قرار گیرد .

این دستگاه با تنظیمات مخصوص قادر به اعمال ذیل است :

TIGHTENING : تنگ کردن واژن برای واژن های شل ، بهبود علائم ادراری مثل سوزش و تحریک پذیری و پیشگیری از ریزش ادرار و برگشت واژن به سایز قبلی .

REJUVENATION : جوانسازی لب های کوچک و بزرگ و تصحیح شلی و افتادگی و چروکیدگی لابیا

WHITENING : روشن سازی پوست دستگاه تناسلی از کشاله ران تا لابیا

LABIOPLASTY : تصحیح بزرگی لبهای کوچک به صورت سرپایی و بدون بیهوشی

لیزر واژینالمقالات

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =