ليزر واژن

ليزر واژن
2 تیر ۱۳, ۱۳۹۴

ليزر موناليزا پيشرفته ترين روش در بازيابي بافت هاي تناسلي

بر اساس بررسيها سن اميد به زندگي در زنان به ۷۵ سال رسيده است . بنابراين يك خانم ،۳۰ سال بعد از يائسگي بايد به فعاليت هاي شخصي و اجتماعي اش ادامه دهد . حضور فعال و پرشور زنان در جامعه ميسر نمي شود مگر اينكه سلامت جسم و روحشان عالي باشد . يكي از مسائل مهم در زندگي مشترك ، رابطه گرم با همسر است لذا بازيابي بافت هاي وا ‍‍‍ژن و جوانسازي مد نظر سيستم پزشكي قرار گرفته است . ليزر مونالیزا كه بيش از نيم قرن در جراحي و پوست استفاده مي شود با پالس جديدي روي بافت واژن ، تاثير شگفت انگيز ايجاده كرده است . از اين ليزر براي همه سنين و همه اقشار مي توان استفاده كرد . يكي از دستگاههايي كه در اين زمينه بسيار موثر و پيشرفته است دستگاه ليزر موناليزا است . براي اطلاع بيشتر از نحوه كار اين دستگاه و مزاياي آن به بررسي مطالب مفيد زير در ارتباط با اين ليزر مي پردازيم .

۱_ ليزر جهت بهبود چه تغييراتي استفاده مي شود ؟

با افزايش سن ، سلولها پير شده است و با ازدست دادن ذخيره غذايي گليكوژن و غير فعال شدن سلولها ي سازنده ، بافت نازك شده و آسيب پذير مي شود . از طرفي در بارداري ، عضله كف لگن و وژان شل مي گردد شل شدن بافت هاي واژن موجب افزايش عفونتهاي دستگاه تناسلي و عفونت هاي ادراري مي شود . سوزش ادراري يا ريزش ادرار موقع عطسه و سرفه ، تحريك پذيري مخاط و خارش دستگاه تناسلي از جمله شكايت هاي خانمهاست .

۲_ مكانيسم اثر ليزر در دستگاه تناسلي را شرح دهيد ؟

اين ليزر از نوع فركشنال است كه با ايجاد تحريك گرمايي در بافت عمقي موجب فعال شدن سلولهاي خفته فيبر و بلاست مي شود .

فيبر و بلاسهاي فعال ، بافت جديد وژان را مي سازند . عملكرد آن در طي سالها با مطالعات علمي آزمايش شده است و سپس وارد بازار پزشكي گرديده است .

۳_ نحوه انجام اين ليزر چگونه است ؟

انجام ليزر فقط به ۱۰ دقيقه زمان نياز دارد . اين روش درماني بدون درد و خونريزي است و هيچگونه بي حسي لازم ندارد. بعد از انجام ليزر ، به هيچگونه آنتي بيوتيك يا كرمهاي هورموني يا نرم كننده احتياج نيست . اثر درماني همان موقع توسط بيمار حس مي شود ولي براي ساخت بافت جديد نهايي تا يكماه فرصت لازم است .

۴_ چند جلسه درمان با ليزر به بيمار پيشنهاد مي شود ؟

ايجاد بهبودي در بيمار بستگي به شدت بيماري اوليه و نوع بافت بيمار دارد به همين دليل در بعضي بيماران احتياج به استفاده سه بار به فاصله يكماه است ، مراجعه بعدي به عهده تشخيص بهبودي خود بيمار گذاشته مي شود .

۵_ مزاياي استفاده از ليزر در برابر جراحي ترميمي دستگاه تناسلي چيست ؟

انجام ليزر بدون بيهوشي است و عوراض بيهوشي را ندارد . همچنين هيچ احتياجي به بستري شدن در كلينيك يا بيمارستان و تشكيل پرونده نمي باشد. داروهاي آنتي بيوتيك يا داروهاي مخدر قوي كه بعد از عمل جراحي استفاده مي شوند ، در ليزر لازم نيست . معمولا در جراحي تا يكماه بعلت ترميم واژن ، فرد بايد محدوديت هاي فعاليتي و مقاربتي داشته باشد اما پس از ليزر نياز به هيچ محدوديتي نيست . بيماربا پاي خود به مطب مراجعه كرده و پس از انجام ليزر با پاي خود مطب را ترك مي كند و نيازي به استفاده از مرخصي در شغل خود ندارد . با توجه به اوصاف فوق بيمار هزينه كمتري را متقبل مي شود .

۶_ آيا خانمهايي كه بيماري هاي مزمن و زمينه اي دارند مي توانند از ليزر استفاده كنند ؟

ليزر ، روش درماني بسيار مناسبي براي تمام خانمها با هر نوع بيماري زمينه اي است .زيرا اين روش بدون درد ، بدو ن خونريزي ، بدون تاثير روي فشارخون يا بافت هاي ديگر بدن انجام مي شود . بنابراين همه زنان با بيماريهاي قلبي ، كليه ،ديابت ، روماتيسم ، خوني، پوستي ، ريوي و … يا كساني كه در حال درمان سرطان با داروهاي شيمي درماني هستند يا بيماراني كه نمي توانند هورمون درماني شوند مثل بيماري لوپوس استفاده مي شود .

۷_مزيت دستگاه ليزر موناليزا نسبت به ساير دستگاهها در چيست ؟

ليزر موناليزا با استفاده از ليزر CO2با پالس DEKA عمل مي كند و داراي تاييد FDA آمريكا است كه از سال ۲۰۱۱ براي استفاده پزشكي در بيش از ۱۵۰ مركز در دنيا مورد استفاده قرار گرفته است . در كشورهاي اروپايي تحت پوشش بيمه است و با تشخيص پزشك بيمار با تقبل هزينه بسيار كمي انجام مي دهد .

به اميد اينكه استفاده از اين ليزر در كشور ما نيز تحت پوشش بيمه قرار گيرد .

اين دستگاه با تنظيمات مخصوص قادر به اعمال ذيل است :

TIGHTENING : تنگ كردن واژن براي واژن هاي شل ، بهبود علائم ادراري مثل سوزش و تحريك پذيري و پيشگيري از ريزش ادرار و برگشت واژن به سايز قبلي .

REJUVENATION : جوانسازي لب هاي كوچك و بزرگ و تصحيح شلي و افتادگي و چروكيدگي لابيا

WHITENING : روشن سازي پوست دستگاه تناسلي از كشاله ران تا لابيا

LABIOPLASTY : تصحيح بزرگي لبهاي كوچك به صورت سرپايي و بدون بيهوشي


درباره لیزر و جراحی زیبایی زنان بیشتر بدانید

تنگ کردن واژن لابیاپلاستی روشن کردن واژن
ارسال شده در ليزر واژینال, مقالات توسط دكتر الهه اميري | Tags:
دیدگاه ها2)
طراحی چهره سیاه قلمJuly 26پاسخ
سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین
دكتر الهه اميريAugust 14پاسخ
با سلام وادب خدمت شما دوست عزيز ممنونم از توجه شما

ارسال نظر

چهار × سه =