ازدواج قرار دادی است که بر اساس ان بنیان خانواده شکل می گیرد. دلایل ازدواج برای هر فردی می تواند کاملا منحصر به فرد باشد و متفاوت از دیگران.

در کنار تمایلات جنسی که از مسایل اولیه است؛عشق؛امنیت اقتصادی؛محافظت از احساس عاطفی؛ آرامش و فرار از تنهایی می تواند از دلایل ازدواج باشد.

ازدواج قرار دادی است که می تواند نیازهای عاطفی و روانی را در یک محیط امن به اسم خانواده براورده سازد و تاثیر به سزایی بر سلامت و بهداشت روانی فرد و درنهایت اجتماع دارد.

ازدواج و جذابیت جنسی
همانطور که گفته شد تمایلات جنسی جز علت های اولیه برای ازدواج است.

غریزه جنسی از نیازهای ذاتی انسان است و در رده نیازهای حیاتی اولیه قرار دارد پس در این زمینه می توان گفت که اگر چه زندگی زناشویی سعادتمندانه فقط مربوط به رابطه جنسی نیست اما از مهمترین علل خوشبختی یک زندگی است.
زیرا اگر این رابطه قانع کننده نباشد منجر به احساس محرومیت؛ ناکامی و عدم احساس امنیت عاطفی و در نتیجه از هم پاشیدگی خانواده می شود.

در اغلب پژوهش ها مسایل جنسی از لحاظ اهمیت در ردیف مسایل درجه اول یک زندگی هستند و زوجین برای بالا بردن کیفیت زندگی جنسی و دستیابی به رضایت و لذت جنسی باید فاکتورها و عملکردهای زیرکانه و هوشیارانه ایی داشته باشند.

زوج آگاه و خلاق باید اولویت های جنسی طرف مقابل را بشناسد و بداند چه رفتارهایی در طول رابطه جنسی برای طرف جذاب و خوشایند است و کدام رفتارها باعث آزار و حتی دوری می شود.

برای پاسخ به این سوال می توان گفت که دو طرف باید دقایقی از روزهای مکرر هر روز را به صحبت کردن در این زمینه اختصاص دهند تا به شناخت بیشتر از علایق یکدیگر برسند.

ازدواج و جذابیت جنسی

برخی از زنان به دلایل ویژگیهای اجتماعی و زیستی که حاکم است صحبت کردن در مورد مسایل جنسی را نشانه ضعف می دانند. در این گونه موارد آقایان باید فضای عاطفی و اطمینان خاطر از عدم قضاوت شدن را فراهم آورند تا یک زن بتواند بر شرایط حاکم شود و در ارتباط با لذت ها و نیازهایش صحبت کند.

نتیجه ساعت ها تحقیق و مطالعه بر روی دسته ها و گروه های مختلف نشان می دهد که اغلب افراد بر این باورند که بهترین بخش رابطه جنسی لذت بردن از لحظه نیست.بلکه هم آغوشی و احساس صمیمیتی است که پیش و پس از آن وجود دارد.

برای داشتن یک رابطه جنسی جذاب و لذت بخش زنان و مردان باید یک سری اصول در رابطه را بشناسند و در جهت قوی تر کردن آن تلاش کنند.

مشاوره جنسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =