ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟
Don't have an account? Sign Up

پرینو رافی یا پرینه پلاستی چیست؟

زمانی که فشار زیادی به ناحیه پرینه وارد شود این بافت آسیب می بیند.
در پارگی های جزئی که در حین زایمان طبیعی اتفاق می افتد همان ابتدا متخصص اقدام به ترمیم می کند.و اگر ترمیم صورت نگیرد باعث بدتر شدن و حاد شدن شرایط می شود.
این ماهیچه ظریف نقش مهمی را در بدن ایفا می کند که امتداد آن سبب تشکیل شدن ماهیچه های کف لگن و دیافراگم است.در نتیجه نقش بسیار مهمی در نگه داری اندام تحتانی و حفظ سلامتی دستگاه تناسلی دارد.
در جراحی ترمیمی پرینورافی بافت بین مقعد و واژن اصلاح می شود.
پرینو رافی یک جراحی ترمیمی است برای کسانی که دچار پارگی پرینه و همچنین گشادی واژن شده اند.
عمل پرینورافی در بهبود رابطه جنسی و اصلاح ظاهر ناحیه تناسلی بسیار موثر است.
در پرینو رافی می توان نواحی تیره و جای بخیه های اپیزوتومی را برطرف نمود.

چه کسانی کاندیدای پرینو رافی هستند:


🔹این عمل برای کسانی که دچار شل شدن عضلات کف لگن هستند بسیار مناسب است.

🔹پرینو رافی می تواند وضعیت ناحیه تناسلی را اصلاح کند و کسانی که در زایمان طبیعی دچار پارگی و آسیب های جدی شده اند کاندیدای مناسب این عمل هستند.

🔹پرینورافی مناسب است برای زنانی که در سن یائسگی قرار گرفته اند و به واسطه کاهش استروژن دچار افتادگی و شل شدن واژن شده اند.

🔹پرینورافی مناسب زنانی است که به واسطه کاهش و یا افزایش وزن زیاد فشار زیادی را بر اندام تحتانی وارد کرده اند و باعث شل شدن عضلات کف لگن خود شده اند.

🔹پرینو رافی مناسب زنانی است که دوره های طولانی یبوست و فشار های مقعدی آن را پشت سر گذاشته اند و در حال حاضر با شل شدن واژن از داشتن رابطه جنسی با کیفیت محروم هستند.

🔹گروه مناسب بعدی کسانی که دچار پیری ناحیه تناسلی شده اند چین و چروک و افتادگی های واضح ممکن است در اعتماد به نفس برای برقراری رابطه جنسی تاثیر بگذارد.در حالی که با یک عمل کوچک می توان این شرایط را اصلاح کرد و رابطه جنسی پر شوری را از نوع تجربه کرد.

🔷گروه بعدی که ممکن است نیاز به پرینو رافی پیدا کنند ورزشکاران رشته هایی هستند که فشار زیادی را بر اندام تحتانی خود وارد می کنند (مثلا کسانی که لیفت های سنگین وزنه انجام می دهند)

نکته مهم، یکی از دلایل تعویق ارگاسم در زنان می تواند شل بودن عضلات کف لگن باشد که با یک معاینه ساده می توان اطلاع پیدا کرد و بنابر تشخیص پزشک می توان تکنیک متناسب با شخص را جهت تنگ کردن واژن انجام داد.

شما می توانید با مراجعه به قسمت نوبت دهی آنلاین این سایت نوبت معاینه خود را رزرو و جهت معاینه و مشاوره با دکتر امیری مراجعه کنید تا تکنیک مناسب برای شما تشخیص داده شود.


جهت لیفت کردن کانال زایمان تکنیک های متفاوتی وجود دارد که بر اساس:

🔷میزان شل بودن عضلات کف لگن

🔷داشتن یا نداشتن زایمان

🔷تعداد زایمان

🔷تصمیم جهت بارداری

🔷ژنتیک

🔷سن

و دیگر شرایط پیشنهادات و درمان ها ی جداگانه انجام می شود.