ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟
Don't have an account? Sign Up

استریای بارداری به معنای ترک های پوستی یا ضایعات پوستی هستند که به دلیل نازک شدن پوست و تغییرات هورمونی به خصوص در دوران بارداری اتفاق می افتند و یادگاری هستند از دوران هیجان انگیز بارداری.

این خطوط خاطره انگیز نباید برای شما ایجاد ناراحتی و نگرانی کند چون هر خطش یادآور روزهای سخت و شیرین حضور فرزند دلبند شما در درون شما است.حضوری به عظمت عشق مادری که خاص ترین تجربه برای یک زن می تواند باشد.هر خطش حرمت دارد و جای شکر که خداوند متعال نعمت سلامتی ،باروری و مادری را برای شما قرار داده است.
اما با توجه به تغییر شرایط گاهی مادر عزیز دوست دارد میزانی از این استریاها کم شود که خوشبختانه می توان تا حدودی از وسعت و میزان آن کم کرد.

در مجموعه دکتر الهه امیری جهت درمان و بهبود استریای بارداری پکیج های ویژه ایی طراحی شده است که می تواند به میزان زیادی در بهبود استریاها به شما کمک کند.

کدام نواحی بیشتر درگیر استریای بارداری می شود؟


 • شکم
 • سینه ها
 • لگن
 • ران
 • پهلو
 • باسن

علائم و نشانه های ترک های پوستی


قبل از پدیدار شدن ترک های پوستی پوست نازک و قرمز می شود که با خارش و حساسیت همراه است ترک ها در ابتدا قرمز هستند و سپس در طول زمان به تدریج کم رنگ و نقره ایی یا سفید می شوند.

درمان های موثر در ترک های پوستی چیست؟


درمان ترک های پوستی اگر در زمان طلائی آن انجام شود پاسخ دهی بالایی دارد‌.در مراحل اولیه ترک ها قرمز رنگ یا بنفش هستند و اگر درمان در این زمان انجام شود نتایج رضایت بخشی را به دنبال دارد هر چه زمان بگذرد و رنگ خطوط به نقره ایی و یاسفید نزدیک تر شود پاسخ دهی ضعیف تر است.
نکته قابل توجه در درمان استریاها درمان نسبی است و ممکن است ترک ها به صورت کامل از بین نرود، برای درمان دارویی استریا از ترتینوئین،ویتامین سی موضعی و اسیدکلیکولیک با غلظت های مختلف استفاده می شود که اگر زیر نظر متخصص با تجربه انجام شود نتایج خوبی به دنبال دارد.

همچنین لیزرها می توانند در درمان این ترک ها اقدام مناسبی باشند.لیزرهایی مثل IPL و PDL و فرکشنال. پاسخ به لیزرها نیز بسیار متفاوت است‌.البته یکی از بهترین لیزرها لیزر فرکشنال بوده است.این درمان بین ۳ تا ۶ جلسه همراه با دارو درمانی بستگی به عمق و وسعت انجام می شود و در اغلب موارد نتایج قابل توجهی داشته است.
البته درمان استریاها نیاز به صبوری و پی گیری دارد و بهترین نتیجه تقریبا بعد از ۴ جلسه ظاهر می شود.

تکنیک بعدی می تواند میکرودرم ابریژن باشد‌.که نیاز به جلسات متعدد و صبوری زیاد دارد.

یکی دیگر از شیوه ها آر اف فرکشنال است.این روش باعث محو شدن و بهبودی موضع می شود.همچنین از نتایج قابل توجه آر اف فرکشنال سفتی پوست در حین انجام لیزر است.لیزر آراف فرکشنال بر روی ترک های سفید نیز تاثیر گذار است.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی


اگر شما از تکنیک کربوکسی تراپی برای کاهش خطوط زایمان استفاده می کنید دوره نقاهت و استراحت ندارید و می توانید بلافاصله بعد از انجام به کار خود برگردید.و تنها مراقبت لازم خودداری از مرطوب کردن ناحیه درمان شده است.
حدود ۵ ساعت از دوش گرفتن و یا هر گونه مرطوب کردن ناحیه خودداری کنید.

میکرنیدلینگ در درمان استریای بارداری


میکرونیدل به معنی ایجاد سوراخ های ریز در حد هزارم میلیمتر است که با ابزار مخصوص انجام می شود.در این روش سوزن های بسیار ظریف در عمق پوست نفوذ می کند و باعث فعال شدن کلاژن و تشکیل سلول های جدید می شود.
در این تکنیک حداقل آسیب در بافت ایجاد می شود.و می تواند همراه با مزو های مختلفی انجام شود.

میکرونیدلینگ می تواند به صورت ترکیبی با دیگر تکنیک ها روش مناسبی برای کاهش استریاهای پوستی باشد.
انجام این روش توسط متخصص با تجربه و دستگاه استاندارد همچنین استفاده از مزوهای اصل در ایجاد نتیجه بسیار تاثیر گذار است.

کربوکسی تراپی درد دارد؟

اگر قرار است این تکنیک را انتخاب کنید باید صبور باشید و بدانید در زمان تزریقات مقداری درد را تجربه می کنید که با استفاده از کرم های بی حسی می توانید از درد آن تا حد زیادی کم کنید.همچنین مقداری سوزش،گزگز و کبودی در ناحیه های مورد درمان کاملا طبیعی است.

آیا کربوکسی تراپی هم در درمان ترک های پوستی موثر است؟

یکی از بهترین درمان ها برای استریای بارداری، کربوکسی تراپی است.در کربوکسی تراپی با تزریق گاز دی اکسیدکربن که یک ماده کاملا طبیعی است به نقاط مشخص به مقدار زیادی می توان شاهد بهبودی بود.کربوکسی تراپی باعث ایجاد مویرگ های جدید در ناحیه می شود سرعت گردش خون را بالا می برد کلاژن سازی اتفاق می افتد و پوست شروع به باسازی خود می کند. این روش هیچ عارضه ایی ندارد.

 • به صورت سر پایی انجام می شود.
 • مانع از افتادگی پوست می شود.
 • باعث استحکام و کیفیت پوست می شود.
 • دوره نقاهت و مراقبت های طولانی ندارد.
 • اگر این روش با روش مزو تراپی یا نیدلینگ همزمان انجام شود می تواند نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد.

 


آیا کربوکسی تراپی باید زیر نظر پزشک انجام شود؟

بله حتما شما باید توسط متخصص معاینه شوید و بر اساس عمق و میزان ترک ها تعداد جلسات و میزان گاز محاسبه شود تا نتایج خوبی به همراه داشته باشد.
فراموش نکنید:
قبل از انجام کربوکسی تراپی برای از بین بردن ترک های پوستی ممکن است نیاز به استفاده از کرم های بی حسی باشد که حتما در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید.


آیا ترک های پوستی با لوسیون ها و کرم ها درمان می شود؟

خیر،این کرم ها و لوسیون ها گاها پیش از ایجاد استریاها موجب پیشگیری یا کمتر شدن عوارض می شود ولی پس از ایجاد خطوط هیچ کرم یا لوسیونی نمی تواند آن را رفع کند.


آیا وراثت در ایجاد خطوط بدن تاثیر گذار است؟

وراثت یکی از عوامل بسیار موثر در استریاها هستند که در نژاد قفقازی بیش از سایر نژادها دیده می شود.

در مجموعه دکتر الهه امیری پکیج های متنوعی جهت بهبود استریاها قابل ارائه است که باید حتما معاینه شوید و سپس میزان هزینه و تعداد جلسات برای شما مشخص می شود.
جهت گرفتن وقت معاینه و مشاوره با دکتر الهه امیری به صورت آنلاین نوبت خود را رزرو کنید.