ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟
Don't have an account? Sign Up

نشانه های بارداری در هفته های اول

برای تشخیص نشانه های بارداری در هفته های اول آزمایش خون و سونوگرافی بهترین گزینه برای اعلام قطعی بارداری است.در پی تاخیر قاعدگی،تهوع صبحگاهی،حساسیت به بو و خستگی زود هنگام باید به تست بارداری فکر کنید.
گرفتن پاسخ قطعی و دقیق بسیار با اهمیت است چون شما باید خیلی زود زیر نظر متخصص زنان قرار بگیرید تا اگر بدون برنامه باردار شده اید در ارتباط با مصرف برخی دارو ها و انجام ورزش ها به شما مطالبی را یادآوری کند.

بارداری از چه تاریخی محاسبه می شود؟


اصولا اولین هفته بارداری مطابق با تاریخ آخرین قاعدگی است.یعنی آخرین دوره قاعدگی فرد حتی اگر باردار هم نبوده هفته اول بارداری حساب می شود.به همین جهت هفته های ابتدایی بدون علامت هم جزو چهل هفته بارداری محسوب می شود.

از هفته اول تا چهارم همه چیز در سطح ابتدایی است یعنی تغییرات سلولی آغاز شده است.تخمک لقاح یافته بلاستوسیت را که به ارگان ها و اعضای بدن تکوین می یابد ایجاد می کند.
در هفته چهارم پس از لقاح بلاستوسیت در آندومتر لانه گزینی می کند که این فرآیند ممکن است با خونریزی باشد و با دوره قاعدگی خفیف اشتباه گرفته شود.

علائم لانه گزینی چیست؟


  • تغییر در رنگ خونریزی
  • تغییر میزان خون ریزی
  • تفاوت در میزان درد
  • طول دوره خونریزی کوتاه تر است

پس از اتمام لانه گزینی بدن تولید گنادوتروپین جفتی انسانی (hcg)را آغاز می کند.که باعث توقف تخمک گذاری می شود.

دیگر نشانه های بارداری در هفته های اول

افزایش دمای بدن

یکی از علامت ها می تواند افزایش دمای بدن باشد و در صورتی که رابطه محافظت نشده داشته اید و بارداری سریع برای شما اتفاق افتاده، باید حتما برای تست اقدام کنید چون باید از پزشک خود در ارتباط با برخی از ورزش ها و یا مصرف برخی داروها حتما صحبت کنید.

خستگی

یکی از دیگر از علائم بارداری خستگی است.این علامت در هفته های اول بارداری شایع می باشد.با افزایش سطح پروژسترون خواب آلودگی ایجاد می شود و این یک امر طبیعی است.

تکرر ادرار و حساسیت در لمس پستان

تکرر ادرار و حساسیت در لمس پستان نیز می تواند از مواردی باشد که در هفته های اول بارداری اتفاق می افتد.

به یاد داشته باشید بسیاری از این علائم را در دوران قاعدگی تجربه می کنید.بنابراین یادداشت زمان های پریودی و علائم بدن در تخمین زمان دقیق تر بیشتر به شما کمک می کند.

تغییرات خلق و خوی

یکی دیگر از نشانه های بارداری در هفته های اول که می تواند زنگ هوشیاری برای شما باشد تغییرات خلق و خوی شما است.نوسانات خلقی یکی از نشانه های بارداری است.این تغییرات می تواند بسیار شدید و یا کم باشد.


آیا فقط به انجام تست خانگی باید اعتماد کنید؟

تست های خانگی را می توانید انجام دهید ولی برای جواب قطعی حتما باید تست خون بارداری بدهید.اگر زمان قاعدگی خود را نمی دانید بهتر است این تست را ۱۴ روز بعد از آخرین رابطه نزدیکی که به بارداری خود مشکوک شده اید انجام دهید.
باید مقداری از ادرار خود را روی کیت بریزید و منتظر نتیجه باشید.
معمولا به همراه baby check برگه راهنما به شما داده می شود که باید بر اساس دستور آن عمل کنید.

فراموش نکنید ممکن است کیت های بارداری خانگی جواب کاذب نشان بدهند.

اگر شما رابطه محافظت نشده داشته اید بهتر است به پزشک مراجعه کنید و اوضاع را به صورت کلی بررسی کنید.

ما در این مجموعه پذیرای شما هستیم از مشاوره قبل از بارداری به اتفاق همسر تا مراقبت های دوران بارداری و لحظه در آغوش گرفتن فرزند دلبندتان.
ما را همراه و همراز خود بدانید و با مطالعه و آگاهی خانواده ایی شاد و سلامت را مدیریت کنید.

https://drelaheamiri.com/

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*